Relax

Hľadáte ubytovanie s príjemnou rodinnou atmosférou v srdci prírody? Chcete stráviť aktívnu dovolenku s deťmi? Tak je pre vás, rodinný penzión Soňa v Ždiari tá správna voľba. Nájdete nás v malebnom objatí Belianskych Tatier a Spišskej Magury.
 

Vysoké Tatry ponúkajú nespočetné množstvo rôznych turistických trás vhodných pre rekreačných  turistov, ale aj pre najnáročnejších priaznivcov turistiky.

No a ako sa vraví, "po vojne je každý generál“, tak aj my našim hosťom odporúčame túry alebo tipy  na príjemné prechádzky po okolí, ktoré sme sami prešli, napr. Jahňačí štít 2229 m.n.m, Svišťovka 2037 m.n.m, Priečne sedlo 2352 m.n.m, Vychodná vysoka 2429 m.n.m, Rysy 2499 m.n.m, Kôprovký štít 2363 m.n.m, Hincovo pleso1944 m.n.m, Široké sedlo 1749 m.n.m., Skalnaté pleso 1751 m.n.m, Morské oko atď.
 

Magnetom pre turistov je okrem prírodných krás aj zachovaná pôvodná ľudová architektúra, ľudové zvyky, goralský kroj a tanečný folklór, ako aj ľudová umelecká výroba.

Ani nie 300m od Penziónu Soňa je Ždiarsky dom s muzeálnou etnografickou expozíciou ždiarska izba. Návštevníci tu nájdu typické vybavenie ždiarskych dreveníc, majú možnosť obliecť si goralský kroj, či zúčastniť sa na ždiarskej svadbe.
 

V teplých letných či mrazivých zimných mesiacoch môžete navštíviť blízke termálne parky v neďalekom Poľsku Terma Bialka v Białce Tatrzańskiej  (22km), Termy Bukowina v Bukovine Tatrzańskiej (19km) alebo Termal park Aquacity v Poprad (37km). Pre cyklistov je v Ždiari množstvo cyklotrás a bikepark SunBachledová. V tomto stredisku sa máte možnosť zviesť sa na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách. Má dĺžku 1 200 metrov a  15 zákrut, čo je zárukou výnimočného zážitku z jazdy alebo mate možnosť vystúpiť na vyhliadkovú vežu (14m), z ktorej vás očarí výhľad na Belianske Tatry i pieninské Tri koruny, prípadne možete absolvovať tubingovú jazdu na lúčnom tobogáne.
Ždiar je ideálnou destináciou aj pre zimné športy. Nájdete tu 10km dlhú stopu pre bežky hrebeňom Spišskej Magury, známe lyžiarske strediská Ski Bachledová dolina, Ski Strednica menšie strediská  Ski Strachan, Ski Monková dolina, Ski Krasuľa i množstvo lyžiarskych škôl, požičovne lyžiarskej výstroje.